Засідання круглого столу проекту «Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного культурного співробітництва»

12 квітня 2018 року, в місті Чернігові, відбулось засідання круглого столу міжнародного проекту «Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного культурного співробітництва», за участю заступника голови обласної державної адміністрації – Романової Наталії Андріївни, радника голови обласної ради – Никоненка Дмитра Миколайовича, координатора програми громадської організації «Білоруський зелений хрест» Святкіної Наталії Олексіївни, керівника проекту – Вигонної Анни Альбертівни, представників Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, музеїв та заповідників Чернігівської та Гомельської областей, громадських організацій та науковців.
Проект реалізується за підтримки Європейського Союзу в рамках Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства ЕаPTC Білорусь — Україна. Його мета зберегти культурно-історичне надбання сусідніх народів та сприяти налагодженню співробітництва між музеями Чернігівщини та Гомельщини, тому неофіційна назва проекту «Дніпровський пором». Адже саме Дніпро поєднує обидва регіони.
Заступник голови облдержадміністрації Н. А. Романова зазначила, що подібний проект є третім в регіоні і область зацікавлена в їх реалізації. Проект — це шанс для музеїв області розкрити свій потенціал та вийти на новий рівень. А збереження культурної спадщини та співробітництво є вкрай важливими. Це важливо і для Любеча, який історично є колискою нашої спільної з Гомельщиною культурної спадщини та історії.
Керівник проекту – А. А. Вигонна, наголосила, що «Дніпровський пором» покликаний відновити обмін досвідом між музеями обох країн.
Співпраця регіонів — це запорука розвитку. Цю тезу озвучував маже кожен учасник установчого круглого столу міжнародного проекту «Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного культурного співробітництва».
У рамках проекту заплановано проведення наукових конференцій, музейного форуму, видання путівника та створення Інтернет-порталу музейного кластеру.
Разом з цим відбувся обмін досвідом у напрямку транскордонного співробітництва, окреслені проблемні моменти з питань проведення спільних заходів, а саме: виставок, екскурсійних турів та інше.
Також були запропоновані на обговорення варіанти декількох транскордонних маршрутів, представлені концепції Інтернет-порталу проекту та мобільного додатку для відвідувачів музеїв. Під час круглого столу обрано громадську транскордонну координаційну музейну групу.
Проект реалізується на партнерських засадах на чолі з Гомельською філією громадської організації «Білоруський зелений хрест» в співпраці з Національним університетом «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка та Історико-археологічним музейним комплексом «Древній Любеч».
Період реалізації проекту: 2018 рік.
Контактна особа проекту – Олег Герасименко – PR-менеджер проекту тел. +380 67 764-93-15, e-mail: art2002@ukr.net.
Детальна www.greencross.by (розділ «Проекты» | «Днепровский паром»)
www.facebook.com/DnieprParom, www.instagram.com/dnieprparom/, twitter.com/DnieprParom
Додано: 13-Квіт-18 15:49

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: