Головна » Статті » Туристичні маршрути » Краєзнавство

“ГАННИНА ПУСТИНЬ” – ІСТОРИКО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ-ЗАПОВІДНИК ПАНТЕЛЕЙМОНА КУЛІША. (хутір Мотронівка, с. Оленівка, Борзнянський район)
“ГАННИНА ПУСТИНЬ” – ІСТОРИКО-МЕМОРІАЛЬНИЙ
МУЗЕЙ-ЗАПОВІДНИК ПАНТЕЛЕЙМОНА КУЛІША

У 1999 році тодішні президент України Л.Кучма та Голова Верховної Ради І.Плющ побували на хуторі Мотронівці неподалік с.Оленівки на Борзнянщині і заклали камінь з написом:” Тут буде споруджено історико-меморіальний музей-заповідник Пантелеймона Куліша “Ганнина Пустинь”.
Того ж літа розпочалося будівництво комплексу. Було впорядковано місце поховання подружжя Кулішів та брата Олександри – Василя Білозерського, встановили мармурові надмогильні плити та хрести. А навпроти поставили величезний дубовий хрест майже 10-ти метрової висоти. Неподалік споруджено золотоверху капличку.
Від цього затишного місця липова алея веде до будинку, що є точною копією того, в якому мешкали Куліші. Обмазана глиною, під солом”яною стріхою звичайна селянська хата.
Поруч з оселею – дві бронзові скульптури натуральної величини Пантелеймона й Олександри. Від будинку через лужок стежка збігає до ставка, на березі якого стоїть альтанка.
Маєток Кулішів розкинувся на 9,6 га. Чималу площу займали розкішний сад, господарський двір, пасіка. Розробляючи план відродження хутірського життя, ініціатори передбачили не лише реанімінувати зовнішній вид обійстя, але й наповнити його конкретним змістом.
Багато із задуманого вже вдалося зробити. Майже повністю відтворено господарську діяльність. Куплені бджолині сім”ї, худоба т.ін.
Зараз до хутора часто приїздять відвідувачі. Подивитися є на що. Вже упорядкована територія заповідника. Доріжки, квітники, газони, алеї. До речі, в липовій алеї, відтвореній за старими фотографіями, є деревця, посаджені І.Плющем, В.Ющенком, Г.Удовенком, М.Бутком.
Серед будівель заповідника відрізняється сучасним стилем ошатний будиночок, що знаходиться у глибині комплексу. Це новозбудоване житло для молодого подружжя Божків, які зголосилися на пропозицію жити і працювати в Мотронівці.
Меморіально-історичний музей-заповідник Пантелеймона Кулиші “Ганнина Пустинь” все більше приваблює до себе відвідувачів. Та це й зрозуміло. Адже цей об”єкт унікальний, де з високим ступенем достовірності відображене хутірське життя нашого народу, його побут, звичаї, його ідеали, за які боролись кращі сини і дочки України.

16400, хутір Мотронівка, с. Оленівка, Борзнянський район, вул. Куліша, 13
Директор - Блоха Юрій Анатолійович
Тел.: (04653) 2-76-46

фотографії заповіднику "Ганнина Пустинь"

Категорія: Краєзнавство | Додав: Майшев (15-Лис-08)
Переглядів: 9119 | Рейтинг: 4.8/5
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: