Головна » Статті » Туристичні маршрути » Обласні маршрути

ТУРИЗМ: Київ – Ніжин – Крути – Заньки - „ Ганнина Пустинь” – Батурин
Київ – Ніжин – Крути – Заньки - „ Ганнина Пустинь” – Батурин
НІЖИН – вперше згадується у літописі „Повість минулих літ” (1078 р.) З XVII ст. місто відоме як прикордонна фортеця у складі Польської держави. У 1648 р. Ніжин стає полковим містом. Це – одне з небагатьох населених пунктів України, в якому майже повністю збереглась історична забудова центральної частини міста (XVII – XIXст.). Серед найцікавіших пам’яток будівлі Поштової контори (XVIII ст.), старовинної аптеки (XVIII ст.), житлові будинки, культові споруди. 14 красунь – церков прикрашають місто на р. Остер.

Розвитку кінної пошти України з часів Київської Русі присвячена експозиція музею „Поштова станція”. Це єдиний у світі музей пошти. На Ніжинській поштовій станції зупинялись : Г.Сковорода, О.Пушкін, О.Грибоєдов, М.Глінка, Т.Шевченко, І.Рєпін та інші діячі культури.

Ніжин - багатонаціональне місто. У 1676 було засновано Ніжинське грецьке братство. Греки побудували тут храми, магістрат, школу.

У XVIII – XIX ст. місто було одним з найбільших просвітницьких і наукових центрів України. У 1805 році тут засновано Гімназію вищих наук князя Безбородька, яка стала провідним центром вищої освіти на Лівобережній Україні. Тут навчались М.Гоголь, Є.Гребінка, Л.Глібов. та багато інших відомих громадських, культурних, наукових діячів.

Тепер це Ніжинський педагогічний університет ім. М.Гоголя, в якому, крім музею історії закладу, є прекрасна картинна галерея.

Деякий час у Ніжині жила талановита українська актриса М.К.Заньковецька.

Вже 300 років поспіль 14 жовтня в місті відбувається незабутнє дійство – Покровський ярмарок.

КРУТИ - залізнична станція. Тут 29 січня 1918 року відбувся бій між Київськими студентами і військами Червоної армії. За часів незалежності національно – демократичні сили сформували традицію вшанування пам’яті юнаків, що загинули під Крутами. В 2006 році за участю Президента України відбулося відкриття Меморіалу пам’яті Героям Крут. Створені скульптурні композиції „Колона” і „Шинель”, здійснено благоустрій території площею Меморіалу.

ЗАНЬКИ - батьківщина видатної української актриси Марії Заньковецької. Музей розташований у будинку, що побудований на місці садиби родини Адасовських, де народилась майбутня актистка. Експозиція музею розповідає про життєвий і творчий шлях М.Заньковецької та про розвиток українського театру.

„ГАННИНА ПУСТИНЬ” - історико-меморіальний музей – заповідник Пантелеймона Куліша, що створений на території відродженої садиби Білозерських- Кулішів на хуторі Мотронівка Борзнянського району. Саме тут перетнулися шляхи визначних провідників української національної ідеї Пантелеймона Куліша, Тараса Шевченка, Віктора Забіли, Василя Білозерського, Ганни Барвінок та ін.

Увагу відвідувачів привертають відтворені будівлі, ставок, сад, впорядкована територія, могили подружжя.

БАТУРИН - це велична сторінка нашої історії та трагічна сторінка боротьби українського народу, його кращих представників, за державність. Із встановленням незалежності України повертаються із забуття імена та події, що мали доленосний вплив на історію України, на формування національної свідомості. Одне з провідних місць у цьому списку займають події, пов’язані з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу.

Селище засновано на початку XVII ст. Вперше згадується у документах 1625 р. у зв’язку зі спорудженням Батуринської фортеці, що у 1664 р. витримала натиск військ польського короля Яна Казимира.

У 1669-1708 р. і 1750-1764 р. Батурин був резиденцією гетьманів Лівобережної України. У 1708 р. під час Північної війни, після переходу гетьмана І.Мазепи на бік Карла XII, місто було взято військами під командуванням О.Меншикова та повністю спалено. Гетьманську резиденцію за наказом Петра I було перенесено до Глухова. У 1760 р. Батурин подаровано гетьману К.Розумовському. До складу Національного історико-культурного заповідника „Гетьманська столиця” входять такі пам’ятки архітектури : Будинок генерального судді В.Кочубея (поч.. XVIII ст.), Палац К.Розумовського (1799 – 1803 р.), Воскресенська церква (1803 р.).

Заклади розміщення:

ДКП “ Г отель “Ніжин”, Чернігівська область, м. Ніжин, вул. Батюка, 1, тел.:(04631)23704.

Готель в/ч, Чернігівська область, м. Ніжин, вул. Прилуцька,

тел.:(04631) 31035.

Заклади харчування:

Ресторан "Полісся”, м. Ніжин, вул. Московська, 3а. (80місць).

Кафе „Чайка", м. Ніжин, вул.Батюка,1

Категорія: Обласні маршрути | Додав: Майшев (01-Бер-08)
Переглядів: 4370 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: