Головна » Статті » Сільський туризм » Методичні рекомендації

Ваші сильні та слабкі сторони у популяризації сільського зеленого туризму
У попередніх розділах Порадника були подані основні складові, які обумовлюють ті мінімальні умови, при наявності яких вже можна розпочинати діяльність. Проте цього недостатньо для більш успішної діяльності. На практиці часто трапляється, що господар ризикує і розпочинає справу без детального аналізу рівня свого туристичного продукту шляхів його покращення. Не хочемо переконувати, що такий ризик приречений на невдачу, проте ймовірність такої невдачі буде меншою, якщо Ваші сильні та слабкі сторони будуть проаналізовані.
Місце на ринку. Питання: який клієнт є потенційним для сільського туризму і як його знайти?
Найчастіше свою відпустку хочуть провести у селі сім'ї з дітьми віком до 12 років, люди пенсійного віку, а також ті, хто може дозволити собі не одну подорож для відпочинку протягом року. Місце для відпочинку вони вибирають на відстані, яку можна здолати протягом одного дня. В цілому прибічники відпочинку в селі не відрізняються від інших туристів, але переважають люди з доходами, нижчими від середніх. На вибір такої форми відпочинку впливають такі чинники:
• помірковані ціни, особливо у порівнянні з іншими пропозиціями відпочинку;
• сільський туризм відповідає вимогам сімейного відпочинку;
• контакт з природою, тваринами, якісне домашнє харчування. Крім того, для себе необхідно визначити, чи будете Ви формувати спеціальну пропозицію, адресовану певному типу клієнтів. При цьому слід передбачити відповідний кваліфікаційний рівень власників агросадиб і облаштування, пристосоване для цього типу гостей.
Сім'ї з дітьми. Якщо Ви плануєте приймати таку категорію гостей, пропонуємо звернути увагу на наявність:
• більшої кількості домашніх тварин і безпечного контакту з ними;
• ігрового інвентарю;
• простору для розваг у будинку і на подвір'ї, майданчика для ігор;
• контактів з іншими дітьми;
• дитячих велосипедів, самокатів тощо;
• місць для організації пікніків, велосипедних прогулянок, конкурсів тощо.
Старше покоління. Гості старшого віку мають, як правило, вищі вимоги, проте вони — вдячні клієнти і часто саме вони є тими гостями, які приїжджають після закінчення основного сезону. Зверніть увагу, що не рекомендується одночасне перебування в одному будинку осіб старшого віку і дітей, хоча іноді обидві сторони почуваються добре у такому товаристві. Тож слід попереджати гостей про таку ситуацію під час домовленості про відпочинок. Ця категорія має такі очікування:
-кімнати із санітарним вузлом і зручною душовою кабінкою (в літній час — літня душова та охайний туалет на подвір'ї);
-затишний будинок і доглянутий город,
-зручні сходи,
-зручні ліжка, м'які крісла, стільці та лавки;
-близькість до медичних закладів;
-високі кулінарні вимоги (наприклад, дієтичне харчування).
Товариські, корпоративні групи. З кожним роком збільшується кількість груп, об'єднаних спільними сімейними або професійними інтересами, які вибирають відпустку у селі на вихідні або святкові дні У цьому випадку Ви повинні бути готові до руху і шуму у домі, тому що в основному це молодь, яка шукає розваг і пригод. Вони очікують смачної кухні, прийнятних умов розміщення та із задоволенням приймають пропозиції щодо варіантів проведення вільного часу.
Любителі природи. Це специфічна категорія гостей із специфічними, екологічними інтересами. Головною метою цих людей є відхід від міського ритму життя, спостереження за природою, птахами, комахами, збирання ягід та лікарських рослин, власні дослідження. Такі гості надають перевагу традиційній сільській садибі, дикій природі та рідкісній рослинності Звертають увагу на охорону природи, рівень екологічного добробуту, щиро цікавляться веденням сільського господарства. Необхідно бути готовим до приготування вегетаріанських страв, використовуючи домашні продукти харчування. Іноземні туристи. Найчастіше в українське село приїжджають гості з Роси, Польщі, Канади, Америки, останнім часом, із спрощенням візового режиму, - з Румунії, Угорщини, Словаччини та інших країн.
В основному потреби і вимоги вони мають ті ж самі, що й українські громадяни, але Ви можете зіткнутися із:
- вимогливішими очікуваннями стосовно чистоти і порядку, а також стану довкілля;
- відмінними очікуваннями щодо харчування (можна запропонувати два або три меню, при цьому рекомендується враховувати типово місцеві страви);
- необхідністю володіння щонайменше однією іноземною мовою;
- потребою більш суворої безпеки особистих речей і майна (наприклад, забезпечення автомобіля гаражем).
 
Категорія: Методичні рекомендації | Додав: Воробей (29-Трав-09)
Переглядів: 2333 | Теги: потреби, Вимоги, вікові категорії, сільський туризм | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: