Головна » Статті » Сільський туризм » Методичні рекомендації

Народна культура і мистецтво.
За всіма господарськими клопотами дуже важливо не забути про історико-культурні пам'ятки, народне мистецтво, фольклор, традиції, святкові дійства Вашого краю. Навіть якщо гості приїхали до Вас просто відпочити, зануритися у природу, порибалити, врешті, спокійно відіспатися, Ваші пропозиції познайомити їх з усім різноманіттям народної культури, історії Вашого краю рідко кого залишить байдужим. А для дітей, молоді це також може бути важливим виховним елементом. І тут — незаперечна Ваша виховна і навіть патріотична роль.
Отже, перш за все, радимо Вам звернутися до місцевої бібліотеки, можливо, до вчителів історії та інших предметів у Вашій сільській школі, до місцевих краєзнавчих музеїв. У селі завжди знайдеться людина, залюблена у краєзнавчі дослідження рідного краю. Поговоріть з цими людьми, порадьтеся, запишіть їхні цікаві розповіді, почитайте спеціальну літературу. Крім того, що таким чином Ви запропонуєте на туристичний ринок свій оригінальний продукт як знавець місцевої культури та історії, ці знання збагатять життя Вашої родини, піднімуть над рутиною повсякденного життя. До речі, історія і культура краю оригінальним способом можуть відобразитись і у плануванні території садиби музейно-історичних предметів, виставкових експонатів. Садибу можуть прикрасити різного роду, розміру і призначення витвори декоративно-вжиткового мистецтва місцевих майстрів. Розпитайте в районній (обласній) адміністрації, у сусідів, чи заплановані на найближчі місяці народні свята і ярмарки, де у продажу є витвори народних майстрів. Це можуть бути весілля з народними обрядами, фестивалі народного мистецтва і українців, а також представників інших етносів, які населяють Ваш край. Запропонуйте Вашим гостям відвідати ці свята.
Можливо, серед Ваших односельчан є прекрасні виконавці народних пісень, оповідачі бувальщин? Тож запросіть їх в якийсь вечір до Вашої садиби, на родинну вечерю з Вашими гостями, на галявинці, чи біля вогнища. Такий вечір залишиться незабутнім і для гостей, і для Вас. (Звичайно, не забудьте належним чином віддячити виконавцям за їхню роботу).
Відвідування церков, релігійних святинь Вашого краю також можуть бути в колі інтересів Ваших гостей. І Ваші поради чи супровід можуть виявитися для них корисними.
Пам'ятайте, Ваша любов до рідного краю, шанобливе ставлення до його історії, до народної культури та мистецтва можуть стати справжнім відкриттям для багатьох Ваших гостей. І вони ще не раз до Вас повернуться чи порадять своїм друзям приїхати до Вас.
 
Категорія: Методичні рекомендації | Додав: Воробей (29-Трав-09)
Переглядів: 2451 | Теги: сільський туризм, фольклор, традиції, святкові дійства, народне мистецтво | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: