Головна » Статті » Сільський туризм » Методичні рекомендації

Чого очікує турист?
Отже, Ви прийняли рішення розпочати діяльність із надання гостинності. Тепер уважно подивіться навколо себе. Що саме можна запропонувати туристу, чим привабити його до Вашої місцевості? Які маєте принади? У чому полягає "родзинка" Ваших послуг?
Добре проаналізуйте усі сильні та слабкі сторони регіону, де Ви живете. Яка туристична цінність Вашого села та навколишньої місцевості? Це — непроста справа, оскільки на ці фактори господар майже не має впливу.
Розташування. Місцевість має бути привабливою. Можливо, ця місцевість вже визнана традиційно туристичною, або ж вона має підстави, щоб стати такою, просто досі ще недостатньо розрекламована. Якщо ж село знаходиться недалеко від доріг з інтенсивним рухом, поблизу промислових об'єктів або у непривабливому оточенні тощо, то ця місцевість не є привабливою для розвитку сільського туризму. Ландшафт. Безперечно, найбільший шанс на успіх мають села із мальовничими природними краєвидами (наявність озер, річок, лісів, пагорбів, гір, луків, ярів). На привабливість пейзажу досить сильно впливає архітектурний стиль забудови житлових будинків, який має бути близьким до традиційного сільського, характерного для певної сільської території. У селі турист прагне знайти те, чого немає у місті.
Екологічні умови. У сільському туризмі чисте довкілля є необхідною умовою отримання доходів, адже турист хоче відпочивати у контакті з чистою, незабрудненою природою Піклуватися необхідно не лише про природні ресурси (воду, повітря, ґрунти, рослинність), а й про усе оточення, у тому числі ландшафти і забудову. Маємо на увазі чистоту і гармонію природи і архітектури. Неможливий сільський туризм там, де існують «дикі» зливи стоків або відходи зливають до меліоративних канав, рік чи озер. Слід вирішити і проблему переробки або вивезення відходів. Усе село і, зокрема, Ваш двір, мають бути чистими щодня.
Загальна інфраструктура. Важливим елементом інфраструктури є крамниці, пошта, банк, телефонні мережі, пункти торгівлі і, звичайно ж, місця для відпочинку та розваг. З гастрономією у селі часто досить скрутно. Бракує спокійних, затишних, приємних ресторанів чи кафе в стилі старої корчми, оформлених за традиціями даного регіону, із характерними стравами. Не в усіх селах є споруди, що слугують охороні довкілля, - очисні споруди і каналізації, система водопостачання. Часто потребують поліпшення і під'їзди до села.
Туристична інфраструктура. Уявімо, що погода зіпсувалась або ж зараз просто міжсезоння Що Ви запропонуєте своєму гостю? Подумайте про місця для відпочинку та розваг. Ви можете розпочати із чогось, що не потребуватиме вкладання величезних коштів наприклад, облаштувати невеликий спортивний майданчик, майданчик для дітей, доріжки для ходьби чи їзди на велосипеді, підводі, організувати прокат спортивного інвентарю, похід на пасіку тощо. Останнім часом популярним серед туристів стає участь у місцевих виставках, фестивалях та святкуваннях. Дуже полюбляють відпочиваючі поїздки на бричках, кінну їзду, катання на ґринджолах і санях, риболовлю, грилі і барбекю, відвідини історичних об'єктів.
Сім'я, яка приймає гостей. Сільський туризм підходить для родини, членів якої можна залучити до надання гостинності хоча б на сезон. Господар та члени його родини мають бути комунікабельними, здатними зацікавлено слухати і розмовляти з гостями. Бажано володіти інформацією про історію свого села, звичаї і традиції, а ще — бути здатними показати особливості сільського способу життя. Не рекомендується розпочинати діяльність у родинах, де не всі члени погоджуються на прийняття і обслуговування гостей. Найголовніше тут - гостинний підхід і приємна атмосфера, які у будь-якому разі сприятимуть зменшенню недоліків у Ваших послугах і залишать приємні спогади і враження від перебування.
Категорія: Методичні рекомендації | Додав: Воробей (29-Трав-09)
Переглядів: 1870 | Теги: туристична інфраструктура, розташування садиби, екологічні умови, Ландшафт | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: