Головна » Статті » Сільський туризм » Методичні рекомендації

Суть і значення сільського зеленого туризму в Україні.
В останнє десятиліття в Україні активно формується розуміння сільського зеленого туризму як специфічної форми відпочинку в селі з широкими можливостями використання природного, матеріального і культурного потенціалу певних регіонів. Центральною фігурою в організації відпочинку в селі виступає сільська родина, яка надає житло, забезпечує харчуванням і знайомить гостей з особливостями сільської місцевості.
Розвиток сільського зеленого туризму у більшості країн світу розглядається як невід'ємна складова частина комплексного соціально-економічного розвитку села. Це актуально й для України, де особливо загострені соціально-економічні проблеми села.
Яким чином сільський туризм може вплинути на вирішення проблем села?
Позитивний вплив сільського зеленого туризму на поліпшення умов і якості життя селян полягає передусім у тому, що він розширює сферу зайнятості сільського населення, особливо жінок, і дає селянам додатковий заробіток. При цьому їхні прибутки надходять не тільки від здавання в найм приміщень для проживання, а й від таких послуг:
-безпосередня реалізація власних сільськогосподарських продуктів (без посередників і транспортних витрат);
-приготування їжі для гостей (з власноруч вирощених продуктів);
-прокат спортивного та рибацького інвентарю;
-продаж ремісничих та інших виробів;
-ознайомлення з місцевими традиціями та культурою;
-залучення до участі у сільськогосподарських роботах, зокрема, на пасіці, у косовиці;
-організація розваг (катання на бричці, човні, спостереження за птахами, рибальство тощо).
Ця діяльність впливає на підвищення рівня життя всіх мешканців, дозволяє створювати нові робочі місця. Ось чому в багатьох країнах приділяється велика увага розвитку сільського туризму як галузі, яка дає можливість у короткий час оживити місцеву інфраструктуру.
Сільський зелений туризм справляє позитивний вплив на відродження, збереження і розвиток місцевих народних звичаїв, промислів, пам'яток історико-культурної спадщини. Проявляючи інтерес до цих надбань народної культури, нерідко саме жителі міст, які відпочивають у селі, розкривають місцевим жителям справжню цінність культурних пам'яток і таким чином допомагають їх збереженню.
Суттєву роль відіграє сільський зелений туризм у підвищенні культурно-освітнього рівня сільського населення. Готуючись до прийому і обслуговування відпочиваючих, члени селянських родин збагачують свої знання з ведення домашнього господарства, гігієни і санітари, приготування їжі тощо, а спілкування з гостями розширює їхній світогляд, дає змогу зав'язати нові знайомства, знайти друзів в інших населених пунктах.
 
Категорія: Методичні рекомендації | Додав: Воробей (29-Трав-09)
Переглядів: 2755 | Коментарі: 1 | Теги: вирішення проблем села, значення сільського зеленого туризм, соціально-економічний розвиток | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: