Головна » Статті » Сільський туризм » Методичні рекомендації

Сільський туризм, агро-, еко- і зелений туризм
Отже, спочатку кілька визначень основних понять щодо туризму в сільській місцевості.
Сільський туризм - форма відпочинку у сільській місцевості в приватній садибі сільського господаря з широкими можливостями використання природного, матеріального і культурного потенціалу регіону. Організатором виступає сільська родина, яка надає власне житло та забезпечує продуктами харчування, виробленими в особистому селянському господарстві. Сільський туризм може бути чистого і змішаного видів. Сільський туризм чистого виду передбачає надання туристичних послуг на базі приватного міні-готелю У такому разі ця діяльність є основним джерелом доходів. Сільський туризм змішаного виду - це надання послуг гостинності поряд із веденням особистого селянського (фермерського) господарства. У цьому випадку доходи від діяльності з надання гостинності відпочиваючим, як правило, будуть доповненням до основного доходу від сільськогосподарської або інших видів діяльності.
У  Пораднику йдеться тільки про змішаний вид сільського туризму, усі поради стосуватимуться лише такого виду послуг.
Поняття "сільський туризм" часто ототожнюють з поняттям "агротуризм", але перше є значно ширшим.
Агротуризм - форма сільського туризму, яка безпосередньо пов'язана з селянським (фермерським) господарством, що одночасно надає послуги з проживання та харчування, знайомить із сільськогосподарською діяльністю, традиціями та звичаями даного регіону. Розрізняють дві основні форми агротуризму: винаймання помешкання з обслуговуванням безпосередньо в межах господарства або розміщення на нічліг з самообслуговуванням на землях, що належать до господарства (кемпінги та намети).
Екотуризм (зелений туризм) - форма активного і безпосереднього відвідування територій з особливими природними і культурними умовами. Екотуризм спрямований на охорону природного і культурного середовища регіонів, які відвідують туристи. Синонімом поняття "екотуризм" є поняття "природничий туризм". Екотуризм може бути активним, фауно- та флористичним, культурологічним і етнографічним.
Категорія: Методичні рекомендації | Додав: Воробей (29-Трав-09)
Переглядів: 2910 | Коментарі: 1 | Теги: еко-туризм, агро-туризм, сільський туризм, зелений туризм | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: